Zdrowie - sytuacja dobrego stanu organizmu i niewystępowania w nim poważniejszych chorób. Wpływ na zdrowie maja choroby różnego pochodzenia (infekcje, wypadki, nowotwory itd.), dieta, warunki środowiskowe. Zdrowie zwykle pogarsza się po osiągnięciu przez organizm pewnego wieku, co w końcu prowadzi do śmierci. Moment ten można częściowo odwlec dbając o zdrowie.Najważniejsze środki, jakie można podjąć celem zachowania zdrowia to:

    - podjęcie leczenia wszystkich poważnych chorób

    - zachowanie aktywności fizycznej

    - nie nadużywanie alkoholu; wyeliminowanie palenia tytoniu i zażywania innych szkodliwych substancji, leków nie przepisanych przez lekarza lub nie zgodnie z jego zaleceniami, oraz narkotyków.

    - racjonalne odżywianie. Dla zdrowego człowieka typowa dieta w Polsce dostarcza wszystkich koniecznych substancji odżywczych w wystarczających ilościach, ale w wypadku niektórych chorób mogą być niezbędne poważniejsze modyfikacje diety

WHO definiuje zdrowie jako: stan pełnego dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i socjalnego, a więc stan, w którym budowa i czynność wszystkich tkanek i narządów są nie tylko prawidłowe ale zapewniają również wewnętrzną równowagę i zdolność przystosowania do otaczających warunków-również społecznych.

alkoholizm jest chorobą

Alkoholizm jest chorobą, którą trzeba rozumieć.

alkoholizm u kobiet

Specyfika kobiecego alkoholizmu.
Strona alkoholiczki.

jak pomagać w chorobie alkoholowej

Jak pomagać alkoholikom. Rola rodziny.


Design downloaded from free website templates.