Meteoropatia

Często się zdarza, że alkoholikom towarzyszą objawy podobne do symptomów nawrotu choroby alkoholowej, jednak przyczyna leży gdzie indziej. Nadwrażliwość do jakiej się doprowadzamy powoduje, że stajemy się nie tylko przeczuleni na punkcie naszego ego, ale również możemy stać się meteoropatykami. Meteoropatia to nie jest hipochondria.

Źródłem meteoropatycznych objawów w naszym samopoczuciu są zakłócenia frontów atmosferycznych i przemieszczenia mas powietrza. Meteoropaci cierpią na bezsenność, bóle głowy, rozdrażnienia, a co za tym idzie w krytycznych momentach odczuwają stałe zmęczenie. Nasilają się dolegliwości reumatyczne, układu krążenia i trawienne. Intensywność objawów zależy w poważnej mierze od stanu fizycznego i psychicznego, ale przede wszystkim od układu nerwowego. Wszystko to może prowadzić do poważnych stanów depresyjnych, dlatego tak istotne jest zadbanie o własną kondycję. AA preferuje tutaj drogę rozwoju duchowego, co przynosi oczekiwane efekty. Duchowość prowadzi do właściwego rozumienia siebie i własnego miejsca w tym czasem dziwnym świecie. Nie ma tutaj miejsca na eksperymenty, prawidłowy rozwój duchowy pozwala odnaleźć spokój i pogodę ducha oraz ufać otaczającemu nas światu i rzeczywistości. Musimy też pamiętać jak łatwo ulec sugestiom o farmakologicznym leczeniu stanów depresyjnych. Gdy tymczasem mogą one pochodzić od zmian ciśnienia atmosferycznego. Farmakologia przy meteoropatycznym pogarszaniu się stanu zdrowia nie może przynieść pożądanych efektów i naraża nas na niepożądane skutki przyjmowania danych medykamentów, np. odporność, która prowadzi do konieczności zażywania coraz silniejszych środków zmieniających świadomość.

Warto więc zaobserwować własne reakcje na zmiany pogodowe i cykl chorób, które mogą mieć związek ze zmianami pór roku. Każdy z nas jest indywidualny i posiada własną, niepowtarzalną wrażliwość. Istotna jest więc zmiana nawyków i nauka nowych reakcji na poziomie podświadomości. Dlatego rozwój duchowy ma tutaj uzasadnioną rację bytu. Pamiętajmy, by nie demonizować swojego samopoczucia. Nie wszystko i nie tak od razu jest nawrotem choroby alkoholowej. Kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i wynikającym z niego dystansem do siebie. Pamiętajmy, że to trzeźwość i umiar ma cechować nasz powrót do zdrowia. Kiedy przychodzi kryzys, przeżywamy kryzys i nie udajemy niczego innego. Jeżeli mamy powody do dumy, nie rozmywajmy jej na jakieś inne czynniki. Człowiek trzeźwy i zdrowy, nie musi niczego udawać, ani ukrywać, jest sobą, takim jakim jest naprawdę, ponieważ zna siebie i nie jest dla siebie żadną tajemnicą, zwłaszcza mroczną. Zdrowy człowiek może sobie ufać i nie musi uciekać się do "podpórek" podobnych alkoholowi i pijanych, niczym nie uzasadnionym zachowań.

jaras

alkoholizm jest chorobą

Alkoholizm jest chorobą, którą trzeba rozumieć.

alkoholizm u kobiet

Specyfika kobiecego alkoholizmu.
Strona alkoholiczki.

jak pomagać w chorobie alkoholowej

Jak pomagać alkoholikom. Rola rodziny.

KAŻDA DROGA ZACZYNA SIĘ OD PIERWSZEGO KROKU...

... już w połowie drogi zadziwią nas osiągnięte rezultaty. Poznamy nową wolność i nowe szczęście. Nie będziemy żałować przeszłości ani zatrzaskiwać za nią drzwi. Pojmiemy sens słów - Pogoda Ducha i zaznamy spokoju. Bez względu na to, jak nisko upadliśmy, dostrzeżemy, że i z naszego doświadczenia mogą skorzystać inni. Zniknie uczucie bezużyteczności i pokusa rozczulania się nad sobą. Bardziej niż sobą zainteresujemy się bliźnimi. Zniknie egoizm. Zmieni się cały nasz stosunek do życia. Opuści nas strach przed ludźmi i niepewnością materialną. Znajdziemy intuicyjnie sposób postępowania w sytuacjach, których dotąd nie umieliśmy rozwiązać. Nagle zaczniemy pojmować, ze Bóg czyni dla nas to, czego sami nie byliśmy w stanie dla siebie uczynić. Czy są to obietnice bez pokrycia? Sądzimy, że nie. Urzeczywistniają się czasem szybko, czasem wolniej, ale zawsze się materializują, jeśli nad nimi pracujemy.

Anonimowi Alkoholicy str.72

TENJARAS | Wypromuj również swoją stronę


Design downloaded from free website templates.